Delavnic se je redno udeleževalo 7 otrok, individualno pa so delali s 4 udeleženci.
Ob začetku delavnic so sestavili vlak prijateljstva, ki je udeležence povezoval med sabo in se skozi vsa srečanja delavnic podaljševal.
Na delavnicah so mlade čustveno opismenjevali in učili posebnih veščin, kot je na primer pogajanje, spoštovanje mnenja drugega in zavzemanje zase. Mladi so na delavnicah prav tako krepili zaupanje vase in v druge ter razvijali pozitivno samovrednotenje in krepili močna področja.
Učili so se tudi ustreznega reševanja medsebojnih težav in kako spodbujati medsebojno razumevanje, aktivno poslušanje in izražanje, pozornost pa so namenili tudi razvijanju prijateljskih vezi in učenju strpnosti do različnosti.
Skupaj so prav tako praznovali ob tednu otroka, odkrivali in opazovali živali v njihovi okolici, risali polja čustev s kredami na igrišču, igrali družabne igre, pripravili kolaž Jaz - superjunak, iskali gradiva in soustvarjali v skupini ter med seboj izmenjevali znanja različnih jezikov.
Izvajalki sta bili Neva Felicjan, univ. dipl. soc. pedagoginja, svetovalka realitetne terapije in Barbara Valič, univ. dipl. soc. pedagoginja, specializantka realitetne terapije, psihoterapevtka pod supervizijo – nosilka projekta.Delu Centra za psihoterapijo in psihosocialno pomoč Koper lahko sledite na njihovi spletni strani in Facebook profilu.